צרו קשר

מזכירות
אורלית קיסר  orlitk@savion.huji.ac.il
חדר 4607, הפקולטה למדעי הרוח
טלפון  טלפון: 02-588-3936
שעות קבלה: יום א׳ 14:30-11:30, ימים ב'-ה  10:00–13:00

ראש החוג

ד״ר דיאגו רוטמן diego.rotman@mail.huji.ac.il

יועצת אקדמית
ד"ר אולגה לויטן Olga.Levitan@mail.huji.ac.il 

נציגי החוג לגיוס תלמידים
מתן רובין  matan.rubin@mail.huji.ac.il

אמינה עדילה  ameena.adileh@mail.huji.ac.il 

 

 

Table of Contents

דברי ראש החוג

האפשרות להצטרף לחוג לתולדות התאטרון, לצוות האקדמי, לאמנים ולמורים המלמדים בתוכו ולצוות המנהלי המצוין שלו היא בשבילי הזדמנות יוצאת דופן, הרפתקה אינטלקטואלית ורב-חושית כאחת. הסיבות לכך הן רבות: היותם של התיאטרון והפרפורמנס תחומים המשלבים דיסציפלינות שונות ועולמי ידע שונים ומגוונים; השילוב בין לימודי תיאוריה ופרקטיקה; העיסוק במבט היסטורי וגיאוגרפי רחב על התחום המרתק לצד עיסוק ביצירה העכשווית בעולם ובאזורנו; והימצאותו של החוג בירושלים, שבה קיימת זירה ניסיונית מרתקת וייחודית בתחומי התיאטרון והפרפורמנס.

אני רואה את החוג לתולדות התאטרון כמאתגר את גבולות הדיסציפלינות ואת עולמות הידע שלנו ומעלה שאלות על זהות, מגדר ושפה לצד שאלות על אסתטיקה ועל ההקשרים החברתיים, הכלכליים, התרבותיים והפוליטיים של היצירה, היוצרים והקהל. אני ניגש לחוג לתולדות התאטרון כאל מעבדת תאטרון וכאל קהילה תומכת ובטוחה של סטודנטים, מרצים וצוות מנהלי. אני מאמין כי לידע הנוצר ומועבר בתהליך דיאלוגי יש ערך מיוחד, וכי החוג לתולדות התאטרון הוא בית וזירה לדיון, מחקר ופרפורמנס.

בסוף אוגוסט אחזור משהייה של שנה בחו״ל, אך תוכלו לפנות אלי גם לפני כן בשאלות, רעיונות או כל נושא שתרצו להעלות. לקראת תחילת שנת הלימודים הבאה נקיים פגישות היכרות אישיות, ומתוכנן גם אירוע חברתי.

בהצלחה רבה בסוף שנת הלימודים,

ד״ר דיאגו רוטמן 

יולי 2019