צרו קשר

מזכירות
אורלית קיסר  orlitk@savion.huji.ac.il
חדר 4607, הפקולטה למדעי הרוח
טלפון  טלפון: 02-588-3936
שעות קבלה: יום א׳ 14:30-11:30, ימים ב'-ה  10:00–13:00

ראש החוג

ד״ר דיאגו רוטמן diego.rotman@mail.huji.ac.il

יועצת אקדמית
ד"ר אולגה לויטן Olga.Levitan@mail.huji.ac.il 

ברכות לסטודנטית שלנו אודיאה גבאי על קבלת פרס שני מטעם האגודה הישראלית לקידום חקר התאטרון

ברכות חמות לסטודנטית שלנו, אודיאה גבאי, על קבלת פרס שני עבור עבודת הסמינריונית ״חקירה בחושך: על הפוטנציאל הפרפורמטיבי, החברתי, המוסרי והרדיקלי של החשיכה המוחלטת בתאטרון ובמופע עכשווי״. את העבודה כתבה אודיאה בהנחייתו של ד״ר דיאגי רוטמן.

לאתר הפרויקט: https://www.darknessperforms.com/   

מנימוקי השופטים בועדת הפרס:

"העבודה מציגה שאלת מחקר מפעילה המציעה "לשאול על הפוטנציאלים הפרפורמטיביים והאחרים של החשיכה" ובוחנת אספקטים רבים של התרבות והתיאטרון.

העבודה כוללת סקירה טובה של המשמעות האנתרופולוגית של החשיכה, דיון פילוסופי מעמיק במשמעות של החושך והאור, סקירה מדוקדקת של ההיסטוריה של התאורה בתיאטרון ודיון באסתטיקה התיאטרונית של האפלה. בכך מציגה העבודה דיון רב-צדדי, סינופטי, במשמעויותיה ותפקודיה החוץ-אסתטיים והאסתטיים של החשיכה. לצד זאת מנתחת העבודה את מרכיבי החוויה התיאטרונית ונוגעת במשמעות נושא זה דרך התאורה, העיצוב, תפיסת החלל וחווית הצופה.

העבודה מנוסחת להפליא ומתבססת על ביבליוגרפיה ענפה המשולבת בעבודה בצורה מושכלת. תוך גילוי אוריינות מעמיקה בנושא, חשיבה מקורית, ופריצת נתיב חדש במחקר. התאמת צורניות העבודה לנושא, מחוללת אצל הקורא חוויה של הליכה בחושך ומצביעה על גישה מתודולוגית מקורית ביותר.

המשיכי כך!

בברכה,

פרופ' נורית יערי, יו"ר האגודה הישראלית לקידום חקר התאטרון, ובשם ועדת הפרס."